ŠIBENIK

Zabok je poražen i u četvrtu utakmicu za redom u HT Premijer ligi i uz Škrljevo je jedina
momčad bez pobjede. Šibenka je očekivano bila bolja na svom parketu i slavila s 11 koševa razlike
(68:57). Nakon ostavke Jakše Vulića, momčad je prvi puta samostalno vodio Jurica Smiljanić. Zabočani
su vrlo dobro odigrali cijelo prvo poluvrijeme koje je završilo rezultatom 31:30 i veći dio treće četvrtine, a
onda je osam sekundi prije kraja Jacović kod rezultata 47:44 napravio osobnu u napadu, Skorić je
pogodio tricu sa sirenom za 50:45 prije ulaska u zadnjih deset minuta. Gosti su polako počeli gubiti ritam
u napadu, koji je cijelu utakmicu bio loš, a Šibenka je s druge strane na krilima Jambrovića stigla do +12
(59:47) pet minuta prije kraja utakmice i tu je priči bio kraj.
S 18 koševa, 6 skokova i 5 asistencija Patrik Jambrović bio je prvo ime utakmice, dok se Luka Skorić
zaustavio na 15 koševa. Kod Zaboka Jarvis Garrett upisao je 13 koševa uz 7 skokova, Fran Jacović
zaustavio se na 12 koševa i 9 skokova, a Luka Tomas na 11 koševa i 5 skokova.

U utorak dolaze Slovaci u subotu Bosco

Pred košarkašima Zaboka ovog su tjedna dva teška ispita na domaćem parketu. Prvo im u utorak u 19
sati u Gradsku sportsku dvoranu Spisski Rytieri u okviru Alpe Adria cupa, a već u subotu u 5. kolu HT
Premijer lige stiže Bosco, koji je u četvrtom kolu stigao do svoje prve pobjede protiv Gorice, što je veliko
upozorenje za Zabok. Situacija je vrlo teška, ali ne i bezizlazna. Veseli činjenica što je protiv Šibenke
prvih deset minuta ove sezone odigrao kapetan Antonio Črnjević, koji je od velike važnosti za ovu
momčad. Njegovim povratkom momčad je znatno podignula agresivnost, ali ostaje problem šuta koji će
trener Jurica Smiljanić morati brzo riješiti.

ŠIBENKA – ZABOK 68-57 (14-18, 17-12, 19-14, 18-13)
ŠIBENIK: dvorana Baldekin, GLEDATELJA: 400, SUCI: Jurčević, Vukelić i Bajramović.
ŠIBENKA:Slorić 15 (1-1), Bobek, Klarin 3, Rebić 2, Pleadin 5 (2-2), Gulin 6 (2-2), Howard, Brocić 8 (2-2),
Antić 2, Jambrović 18 (2-6), Šarić, Paić 7 (3-7). TRENER: Dražen Milačić
ZABOK: Martinko, Kučan 6, Tomić, Lukačić 2, Črnjević, Stipaničev 3, Tomas 7 (3-5), Prskalo 11 (2-2),
Antonić 3 (1-2), Garrett 13 (2-4), Jacović 12. TRENER: Jurica Smijanić