Davno otpisani Bosco nije mogao pružiti ozbiljniji otpor Zaboku u 30. kolu FAVBET Premijer lige košarkaša Hrvatske. Zabok je na kraju slavio s 47 koševa viška (113:66). Domaći su se dobro držali do poluvremena i imali su samo 12 koševa zaostatka (45:57). U nastavku je Zabok napadački nastavio u dobrom ritmu, a podigao je nivo obrane pa je Bosco u drugom dijelu utakmice postigao samo 21 koš. Trener Tomas uspio je istovremeno rasporediti minutažu pred važne utakmice protiv Šibenke i Dubrovnika idući tjedan, dok Sikirić i Neal nisu uopće ulazili u igru.

Najefikasniji u redovima Zaboka bio je Lukša Buljević s 28 koševa, Dino Cinac upisao je za 19 minuta 19 koševa i 7 skokova, a Luka Cvitanović se zaustavio na 16 koševa 6 skokova i 9 asistencija. No najveća vijest u ovoj utakmici svakako je prvi dvoznamenkasti učinak nadarenog Vigora Borovčaka u elitnom hrvatskom košarkaškom rangu. Za nešto više od 14 minuta provedenih u igri Vigor je postigao 11 koševa uz samo jedan promašaj iz igre, a upisao je 4 skoka. Sjajan učinak, a tek mu je 17 godina. Dvoznamenkast je bio i Ante Šustić s 11 koševa i 6 skokova. Kod domaćih Marat Kos postigao je 12, a Nikola Ivanković 10 koševa.

Zabok sada čvrsto drži šestu poziciju i nakon dugo vremena opet ima pozitivnu koš razliku uz omjer od 15 pobjeda i isti broj poraza. Upiše li Zabok iduću nedjelju pobjedu protiv Dubrovnika šesto mjesto mu je zagarantirano, što bi značilo da u četvrtfinalu play offa ide na Cibonu koju je ove sezone već dva puta pobijedio.

BOSCO – ZABOK 66:113 (26:29, 19:28, 10:27, 11:29)

ZAGREB: SŠD Boško Božić-Pepsi, GLEDATELJA: 50, SUCI: Rogić, Grubišić i Muhvić.

BOSCO: Bubalo 8 (1-2), Kos 12 (3-6), Mandić, Ivanković 10 (2-4), Akrap 4 (2-2), Krapić 8 (3-3), Petranović 3, Ćosić, Lukić 8 (0-1), Valenti 5, Njegovan 8. TRENER: Luka Jovanović

ZABOK: Sikirić, Neal, Cinac 19 (5-6), Tomić 5 (1-3), Šustić 11 (3-4), Antonić 6, Savić 6 (1-1), Črnjević 2, Rebić 9 (1-2), Borovčak 11 (3-4), Cvitanovći 16 (4-4), Buljević 28 (2-2). TRENER: Ivan Tomas

Autor: Tomislav Zrinščak/foto: Mladen Ban