Prvenstvenu stanku Zabok iskoristio za nastup na turniru u Cremoni.

CREMONA (ITA) – Trinaesto plasirana momčad prve talijanske košarkaške lige, Vanoli Braga, ugostila je košarkaške Zaboka na svom turniru u Cremoni. Na istom turniru trebali su nastupiti i košarkaši Kvarnera 2010, no oni su u zadnji tren otkazali nastup, pa je umjesto njih uskočio Maribor.

Zabok  je glatko poražen u srazu s Talijanima, ali nije to i neko čudo ako znamo gdje je naša, a gdje je talijanska klupska košarka. Otvaranje utakmice prošlo je manje – više u ravnopravnoj borbi. Zabok se držao do 25:20, ali u zadnje četiri minute domaćin odlazi na 10 koševa razlike.

Totalni raspad sistema Zabok je doživio u drugoj četvrtini, u kojoj su domaćini pojačali obranu i znatno ubrzali igru, pa su već na poluvremenu imali 29 koša viška. Zabok je malo došao do daha tek u zadnjih pet minuta utakmice, dobio je zadnju četvrtinu i tako malo popravio dojam. (37:27, 31:12,29:22,15:20)

“Ovo je bila korisna utakmica za nas. Domaćin nam je pokazao kakav treba imati pristup na svakoj utakmici. Igrali su u jednakom ritmu gotovo 37 minuta. Posebno su me dojmili play Foster i trojka Drozdov

– iznio je svoje viđenje utakmice kapetan Zaboka Igor Peklarić.

Poslije utakmice pravac na All stars

Nakon utakmice trener Črnjević i kapetan Peklarić krenuli su na put Metkovića na All stars utakmicu. Črnjević je bio pomoćnik Aci Petroviću, dok je Peklarić u uvjerljivu pobjedu Sjevera ugradio 6 koševa za 8 minuta provedenih na parketu. Igor je ušao baš u onom trenutku kad se Sjever počeo odljepljivati na veću razliku.

“Zadovoljan sam svojom igrom. Organizacija je bila fantastična, ali to se ne bi moglo reći na pristup nekih mojih suigrača. Ovo je praznik hrvatske košarke i svaki bi igrač trebao dati sve od sebe.”

– misli Peklarić.”

U nedjelju s Borikom

Zabok u nedjelju u Zadru igra vrlo važnu utakmicu protiv Borika. Pobjedom bi vrata Lige za prvaka bila skroz otvorena, no i u slučaju poraza nije sve izgubljeno. Najvažnije je da su žuti sami vladari svoje sudbine.

“Idemo u Zadar pobijediti, moramo vratiti Boriku za onaj neugodni poraz jesenas. Nisu bolji od nas, al morat ćemo dati sve od sebe u toj utakmici. Biti ćemo jači za Brnasa i Perinčića i ja čvrsto vjerujem u naš uspjeh“ – završio je Peklarić.”